سفارش تبلیغ
صبا ویژن

از دانش تا هنر
 

مرد جوانی، از دانشگاه فارغ التحصیل شد. ماه ها بود که ماشین اسپرت زیبایی، پشت شیشه‏ های یک نمایشگاه به سختی توجهش را جلب کرده بود و از ته دل آرزو می کرد که روزی صاحب آن ماشین شود. مرد جوان، از پدرش خواسته بود که برای هدیه فارغ التحصیلی، آن ماشین را برایش بخرد. او می دانست که پدر توانایی خرید آن را دارد. بلأخره روز فارغ التحصیلی فرا رسید و پدرش او را به اتاق مطالعه خصوصی اش فراخواند و به او گفت....

من از داشتن پسر خوبی مثل تو بی نهایت مغرور و شاد هستم و تو را بیش از هر کس دیگری در دنیا دوست دارم. سپس یک جعبه به دست او داد. پسر، کنجکاو ولی نا امید، جعبه را گشود و در آن یک انجیل زیبا، که روی آن نام او طلاکوب شده بود، یافت. با عصبانیت فریادی بر سر پدر کشید و گفت: با تمام مال و دارایی که داری، یک انجیل به من می دهی؟ کتاب مقدس را روی میز گذاشت و پدر را ترک کرد.

 

سال ها گذشت و مرد جوان در کار و تجارت موفق شد. خانه زیبایی داشت و خانواده ای فوق العاده. یک روز به این فکر افتاد که پدرش، حتماً خیلی پیر شده و باید سری به او بزند. از روز فارغ التحصیلی دیگر او را ندیده بود. اما قبل از اینکه اقدامی بکند، تلگرامی به دستش رسید که خبر فوت پدر در آن بود و حاکی از این بود که پدر، تمام اموال خود را به او بخشیده است. بنابراین لازم بود فوراً خود را به خانه برساند و به امور رسیدگی نماید. هنگامی که به خانه پدر رسید، در قلبش احساس غم و پشیمانی کرد. اوراق و کاغذهای مهم پدر را گشت و آنها را بررسی نمود و در آنجا، همان انجیل قدیمی را باز یافت. در حالیکه اشک می ریخت انجیل را باز کرد و صفحات آن را ورق زد و کلید یک ماشین را پشت جلد آن پیدا کرد. در کنار آن، یک برچسب با نام همان نمایشگاه که ماشین مورد نظر او را داشت، وجود داشت. روی برچسب تاریخ روز فارغ التحصیلی اش بود و روی آن نوشته شده بود: تمام مبلغ پرداخت شده است.

منبع:

www.dastanak.com


[ دوشنبه 92/6/25 ] [ 11:22 صبح ] [ شـــــــــهـرناز ] [ نظر ]


تغییر میدان مغناطیسی خورشید

اتفاق بزرگی در خورشید رخ خواهد داد.بر اساس اندازه گیری های رصد خانه های ناسا،میذان مغناطیسی خورشید در چند ماه آینده تغییر بزرگی خواهد کرد. در 3 تا 4 ماه آینده،این میدان مغناطیسی کاملا معکوس خواهد شد؛بدین صورت که ابتدا ضعیف میشود و به صفر میل میکند و سپس دوباره اما در جهت وارونه پدیدار میشود.چنین پدیده ای ممکن است منجر به ایجاد نوساناتی در منظومه شمسی گردد.تغییرات قطبش میدان مغناطیسی خورشید تقریبا هر 11 سال یکبار و در زمان ماکسیمم فعالیت چرخه خورشیدی رخ میدهد.به گفته محققان دلیلی برای ترس از تغییرات بزرگی که در شرف وقوع در خورشید است،وجود ندارد.تغییر قطبش میدان مغناطیسی خورشید منجر به طوفانهای شدید و یا سایر پدیده های مخرب بر روی زمین نخواهد شد.

منبع:دو هفته نامه فضایی ایران-شماره 4-شهریور 92


[ دوشنبه 92/6/25 ] [ 11:11 صبح ] [ شـــــــــهـرناز ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

زینب هستم دانشجوی زیست شناسی دانشگاه اصفهان با نام مستعار شهرناز در خدمتتونم
لینک دوستان
امکانات وب


بازدید امروز: 29
بازدید دیروز: 47
کل بازدیدها: 92205